Kompresory 24

Diagnostyka oraz naprawa kompresorów śrubowych.

Jak diagnostyka kompresorów wpływa na wydłużenie ich żywotności?

Compressor

Sprężarki to maszyny energetyczne używane w technice i przemyśle. Ich rodzaje dzieli się ze względu na budowę, stosunek sprężania czy rodzaj sprężanego czynnika. Na szczególną uwagę zasługują tutaj kompresory, które są rodzajem sprężarek o najwyższym stosunku sprężania. Są urządzeniami wymagającymi płynnej współpracy wszystkich swoich podzespołów. A diagnostyka kompresorów jest najprostszym sposobem eliminacji awarii.

Diagnostyka kompresorów – jak wybrać serwis?

Należy jednak zacząć od wyboru fachowców. Dobrym wyznacznikiem może być np. firma z nagrodą Best Partner. Warto także zwrócić uwagę, czy oferuje części zamienne oraz czy udostępniają sprężarkę zastępczą na czas naprawy, a po diagnostyce udzielają gwarancji. Następnie odpowiednio przeprowadzona diagnostyka kompresorów będzie zawierała w sobie szczegółowe oględziny oraz spisanie dokumentacji. Rzetelna firma serwisowa wskaże też, jakich błędów w przyszłości unikać oraz poda garść cennych wskazówek odnośnie użytkowania.

Jak przedłużyć życie kompresorów?

Diagnostyka kompresorów składa się z badań np. kamerą termowizyjną. Mierzone są także parametry akustyczne czy napięcie.Sprawnie wykonana diagnostyka kompresorów pomoże uniknąć w przyszłości awarii, które prowadzą do nadwyrężenia budżetu firmy oraz wstrzymują produkcję wyrobów. Zgodnie z zasadą, że lepiej zapobiegać niż leczyć, warto sięgnąć po wykwalifikowaną kadrę z długoletnim doświadczeniem, aby dokonała diagnostykę kompresorów w Twojej firmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *