Kompresory 24

Diagnostyka oraz naprawa kompresorów śrubowych.

Naprawa kompresorów krok po kroku

Sprężarka

Naprawa kompresorów, które są typem sprężarek, to zadanie dla specjalistów. Po pierwsze, kompresory występują w kilku wariantach, które różnią się budową i zastosowaniem. W związku z tym naprawa kompresora śrubowego będzie się różnić od naprawy kompresora diagonalnego. Dlaczego jeszcze warto skorzystać z usług profesjonalistów? Przeprowadzą audyt i dokonają wieloaspektowych pomiarów maszyny, które będą mieć pozytywne skutki na jej dalsze użytkowanie.

Czym się kierować przy wyborze serwisu?

Wytycznych, którymi można się kierować, jest sporo. Zaczynając od poszukiwań firm z polskim kapitałem, ich lokalizacji czy obecności i wielkości magazynów. Można się też zainteresować obecnością certyfikatu Rzetelna Firma. Jednak najważniejsze wydaje się być czy na czas naprawy kompresorów dostaniemy maszynę zastępczą. Drugim ważnym aspektem bez wątpienia jest czy firma w swoich usługach ma serwis gwarancyjny i pogwarancyjny, a także czy oferuję przeglądy naprawionych kompresorów.

Jak przebiega naprawa kompresorów?

Fachowcy są w stanie rozmontować sprężarkę, dokonać jej diagnostyki i szczegółowych pomiarów. Ocenią stan techniczny maszyny, wymienią zużyte elementy na nowe lub dokonają regeneracji. Dopiero po wnikliwej analizie potwierdzą, czy naprawa kompresorów została zakończona sukcesem i sprzęt może być dopuszczony do dalszej eksploatacji. Czasami należy wykonać kapitalny remont całej sprężarki, czasami są to bardziej kosmetyczne zabiegi, jednak naprawa kompresorów to zawsze proces wieloetapowy.

Opinia, konsultacje i dokumentacja

Końcowym etapem, już zamykającym naprawę kompresorów, jest spisanie dokumentacji, którą później utrzymamy. Znajdzie się w niej opis wyników przeprowadzonych pomiarów, informacje o stanie technicznym sprężarki oraz opinia. Fachowcy mogą także wskazać jak obchodzić się z tą maszyną energetyczną aby zmaksymalizować je wydajność. Jak widać naprawa kompresorów to cały złożony proces, jednak dobrze przeprowadzony, i to przez wykwalifikowanych fachowców, wydłuży żywotność kompresora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *