Kompresory 24

Diagnostyka oraz naprawa kompresorów śrubowych.

Sprężarki śrubowe olejowe – naprawa, serwis i diagnostyka

Compressor

Maszyny przemysłowe charakteryzują się dużą eksploatacją co prowadzi do ich częstego serwisowania i napraw. Sprężarki śrubowe olejowe są jednymi z takich sprzętów, dlatego można znaleźć całkiem sporo firm, które parają się właśnie przywracaniem ich do pełni sprawności. Jak proces ten przebiega?

Sprężarki olejowe – co to w ogóle jest?

Sprężarki śrubowe dzieli się na olejowe i bezolejowe. Te ostatnie są używane w miejscach, gdzie nie można sobie pozwolić na obecność nawet najmniejszej cząstki oleju, np. w medycynie czy przemyśle papierniczym. Z kolei olejowe mogą być szerzej stosowane, np. w budownictwie i kolejnictwie. Istotnym elementem ich budowy są dwie śruby. Naprawa sprężarek śrubowych olejowych nierzadko dotyczy tego właśnie kluczowego miejsca. Komora sprężania to miejsce, do którego wtryskiwany jest olej – po wcześniejszym schłodzeniu i przefiltrowaniu. Olej jest w ciągłym obiegu, który należy stale kontrolować.

Naprawa sprężarek śrubowych olejowych

Cząstki stałej, olej, woda i powietrze o wysokim ciśnieniu – samo funkcjonowanie sprężarki może nie być specjalnie skomplikowane, jednak i tutaj należy dołożyć wszelkich starań, aby naprawa sprężarek śrubowych olejowych była szczegółowa i rzetelna. Warto więc poszukać fachowców, którzy zrobią pełną diagnozę – bo przyczyn awarii może być więcej niż tylko jedna. Drobna nieszczelność może prowadzić do dużych strat dla firmy, zwłaszcza w sprężarkach przemysłowych, które pracują całą dobę. Naprawa sprężarek śrubowych olejowych to także szczegółowe pomiary specjalistycznym sprzętem, na który zakład pracy nie może sobie nieraz pozwolić, jak chociażby kamera termowizyjna czy umożliwiające pomiary akustyczne i napięć.

Naprawa sprężarek

Co jeszcze warto wiedzieć o naprawie sprężarek śrubowych olejowych? Warto zwrócić uwagę na dokumentację, którą później przekazują serwisanci. Powinna zawierać opis naprawy oraz informację o ponownej możliwości korzystania ze sprężarki. Warto także przy wyborze firmy sprawdzić, czy na czas serwisu udostępnia maszynę zastępczą oraz czy naprawa sprężarek śrubowych olejowych została opatrzona gwarancją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *