Kompresory 24

Diagnostyka oraz naprawa kompresorów śrubowych.

Diagnostyka sprężarek – co warto wiedzieć?

Warsztat

Sprężarki to całkiem niepozornie wyglądające maszyny. Jednak można je spotkać w wielu fabrykach, na halach produkcyjnych itd.. Są odpowiedzialne za wymuszanie przepływu czynnika gazowego, zwiększanie jego gęstości czy temperatury, co jest niezwykle istotne zarówno w dziedzinie techniki jak i przemysłowej. Aby kontrolować ich sprawne funkcjonowanie niezbędne jest systematyczne przeprowadzanie diagnostyki sprężarek. Na czym polega?

Jak przeprowadzana jest diagnostyka sprężarek?

Po pierwsze, warto do tego zadania zatrudnić fachowców. Jeśli firma zajmująca się diagnostyką sprężarek jest rzetelna, możemy być spokojni, że nasza maszyna będzie działać sprawniej i nie grozi jej awaria. Fachowcy dokonają oględzin jednocześnie wykonując rozlicznych pomiarów, które mają na celu wykrycie ubytków i wycieków generujących straty. Diagnostyka sprężarek jest przeprowadzana za pomocą narzędzi typu kamera termowizyjna, detektor ultradźwiękowy czy drgań.

Diagnostyka sprężarek to nie tylko przegląd techniczny

Wykrywanie wycieków czy pomiary termiczne to nie koniec procesu diagnostyki sprężarek. Równie ważne jest sporządzenie szczegółowej dokumentacji, po której z resztą można poznać, że mamy do czynienia z profesjonalną firmą naprawczą, która będzie przestrzegać norm europejskich oraz zasad bezpieczeństwa. Dodatkowo, gdy diagnostyka sprężarek zostanie zakończona możemy liczyć na fachowe rady dotyczące przyszłej optymalizacji urządzeń, które przyczynią się do wzrostu ich wydajności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *