Kompresory 24

Diagnostyka oraz naprawa kompresorów śrubowych.

Czym się kierować przy wyborze serwisu kompresorów?

Compressor

Wybierając serwis kompresorów kierujemy się różnymi bodźcami – opiniami innych klientów i znajomych, pochodzeniem kapitału firmy i ilością lat obecności na rynku. Są to niezwykle istotne informacje, jednak warto do nich dodać także kilka innych. Na co zwrócić szczególną uwagę? Co powinien oferować rzetelny serwis kompresorów i innych sprężarek powietrza?

Dobry serwis kompresorów – charakterystyka

Jeżeli chcemy znaleźć prawdziwego fachowcę, to powinniśmy sprawdzić jak bardzo rozległa jest jego wiedza. Dlatego jeśli trafimy na serwis kompresorów z niezwykle szeroką ofertą, to możemy być spokojni. Sprzedaż części zamiennych lub całych sprężarek oraz wypożyczanie konkretnych modeli na czas reparacji, naprawa zepsutych komponentów, przeprowadzanie audytów czy instalacje pneumatyczne – obecność tych usług w katalogu serwisanta to zawsze dobry omen. Jednak nie samą naprawą sprężarka i reszta hali produkcyjnej żyją. W wielu przypadkach kluczowym faktem jest możliwość skorzystania z serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego – potwierdzi to każdy, komu chociaż raz sprężarka uległa awarii.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

W myśl zasady „lepiej zapobiegać niż leczyć” warto zapoznać się z ofertą diagnostyczną serwisu kompresorów. Gałąź ta powinna być niezwykle rozwinięta, co będzie świadczyć nie tylko o szerokiej wiedzy serwisantów, ale także o jego uczciwości. Jak dobrze wiemy, wskazanie jakiegoś elementu sprężarki, jej łożyska, wirników czy przekładni, i orzeczenie, że są zepsute a naprawa kosztuje, nie jest trudne. Rzetelny serwisant przeprowadzi sprawną diagnozę i pomoże wykryć uszczerbki na czas chroniąc maszynę przed awarią, a nas – przed wydaniem kroci na serwis kompresorów.

Niezwykle cenne są też rzeczy niematerialne. Jeśli serwisantowi zależy na dobrze wykonanej pracy, doradzi jak zoptymalizować sprężarkę, aby w przyszłości uniknąć awarii oraz żeby była maksymalnie wydajna przy jednoczesnym zminimalizowaniu zużycia energii.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *