Kompresory 24

Diagnostyka oraz naprawa kompresorów śrubowych.

Jak przebiega naprawa sprężarek powietrza?

Compressor

Sprężarki, które uległy awarii, aby mogły wrócić na swoje „stanowisko pracy”, muszą przejść szereg testów i pomiarów. Całość musi być skwitowana szczegółową dokumentacją, która zawiera opis działań naprawczych oraz wskazuje, czy naprawa sprężarek powietrza została zakończona sukcesem. Jednak sporządzenie dokumentacji to nie mniej ważny, ale końcowy etap serwisowania. A jak to wygląda od strony warsztatowej?

Pierwszy etap naprawy

Naprawa sprężarek powietrza, tak jak podpowiada intuicja, swój początek ma od pomiarów poziomu sprężenia powietrza. Niezwykle istotne jest sprawdzenie, czy nie ma wycieków, które potrafią generować naprawdę olbrzymie straty produkcyjne. Specjaliści zwracają także szczególną uwagę na temperaturę sprężarki, która nie powinna przekraczać 90 stopni Celsjusza. Jeśli jest wyższa jest to oczywisty znak awarii systemu chłodzenia, który wymaga przeprowadzenia badań termicznych i innych.

Naprawa sprężarek powietrza – co dalej?

Trudno powiedzieć aby naprawa sprężarek powietrza była kompletna bez pomiarów z użyciem detektorów ultradźwiękowych czy detektorów drgań i pomiarów akustycznych. Kolejnym etapem jest wymiana uszkodzonych spoiw – wszystkich zepsutych łożysk, wirników, tłoków czy przekładni. Tutaj następuje kluczowy moment, po którym możemy poznać czy mamy styczność z profesjonalnym serwisem. Oferowane przez nich nowe rury, zbiorniki czy filtry powinny być solidne, nigdy nie używane i dobrane specjalnie pod model naprawianej sprężarki powietrza – najlepiej od tego samego producenta.

Kolejnym istotnym faktem plusującym wybrany serwis w naszych oczach będzie udzielana przez nich gwarancja poserwisowa. Po zakończonej naprawie raczej nie oczekujemy w najbliższym czasie ponownej naprawy sprężarek powietrza, które przecież tyle co wróciły z serwisu. Jednak warto się zabezpieczyć przed niespodzianką w postaci awarii, która mogłaby generować kolejne koszty i wstrzymywać produkcję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *