Kompresory 24

Diagnostyka oraz naprawa kompresorów śrubowych.

Profesjonalna naprawa sprężarek – garść porad

Może nie zdajemy sobie z tego czasem sprawy, ale naprawa sprężarek zaczyna się w momencie wyboru serwisu. Mimo że specjalista jeszcze nie dotarł do zakładu, w którym znajduje się zepsuta maszyna, to już przygotowuje się do jej naprawy – albo i nie. Dlatego już na tym etapie należy dokonać właściwego wyboru i zdecydować się na rzetelną firmę. A jak ją wybrać?

Od czego zacząć poszukiwania?

Warto zaczerpnąć porad i opinii z Internetu albo od znajomych po fachu. Można samodzielnie też posprawdzać jakie dany serwis oferuje ceny, jak długo funkcjonuje na rynku oraz różne dodatkowe informacje jak np. czy ma polski kapitał. Jednak w momencie kiedy będzie miała miejsce naprawa sprężarek zapewne najbardziej interesuje nas, czy dostaniemy maszynę zastępczą – a niestety nie wszyscy to oferują. Nie zaszkodzi zatem poszukać strony internetowej serwisu i pomyszkować trochę. Sprawdzić jak przebiega u nich naprawa sprężarek oraz inne dotyczące tego procesu sprawy.

Czas zacząć naprawę sprężarek

Zatrudniony przez nas serwisant powinien przyjechać zobaczyć niedziałającą maszynę i dokonać wstępnych oględzin. Dobrze jest jak od razu określi kwotę naprawy sprężarki oraz wskaże termin jej ponownego oddania do użytku. Sama naprawa z kolei powinna być wieloetapowa. Należy dokonać przeglądu, zlokalizować wszystkie miejsca uszczerbione – te, które spowodowały awarię i te, które mogą do niej doprowadzić w najbliższym czasie. W tym celu używa się wyspecjalizowanych sprzętów, jak kamera termowizyjna, czujniki drgań i inne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *