Kompresory 24

Diagnostyka oraz naprawa kompresorów śrubowych.

Naprawa sprężarek śrubowych bezolejowych i olejowych

Różnorodność sprężarek powietrza jest dostosowana do potrzeb rynku, a dokładniej towarów, które są wytwarzane. Najczęściej maszyny te rozróżnia się na olejowe i bezolejowe, chociaż ten podział to tylko czubek sprężarkowej góry lodowej. Niezależnie jednak od swoich różnic, oba rodzaje poddane ciągłej eksploatacji psują się. A jak wygląda naprawa kompresorów śrubowych?

Jak przebiega naprawa kompresorów śrubowych?

Mimo różnic w ich zastosowaniu i budowie, naprawa kompresorów śrubowych zaczyna się od szukaniu potencjalnych wycieków oraz zmierzeniu temperatury. Nie powinna przekraczać 90 stopni Celsjusza – jeśli jest wyższa oznacza to problemy z systemem chłodniczym, który jest zwłaszcza ważny w kompresorach olejowych. Dokonywane są także pomiary akustyczne, drgań i napięć. Wszystkie przeprowadzane są za pomocą wyspecjalizowanych urządzeń, jak np. nowoczesne detektory ultradźwiękowe.

Naprawa jako proces wieloetapowy

Czas trwania naprawy kompresorów śrubowych jest zależny od obszaru uszkodzeń oraz której części dotyczy. Dlatego warto spytać serwisanta, czy zajmują się także sprzedażą bądź regeneracją kompozytów, lub ile będzie trwało zamówienie nowej części. Po zakończeniu działań technicznych, naprawa kompresorów śrubowych powinna być dopełniona dokumentacją oraz orzeczeniem o możliwości oddania sprężarki do ponownego użytku. Papiery muszą zawierać wyniki przeprowadzonych pomiarów, a na ich podstawie serwisant może udzielić wskazówek jakich błędów w użytkowaniu uniknąć na przyszłość.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *